Devlet, bir sürünün, benzer bir biçimde örgütlenen diğer bir sürüye karşı, saldırmaya veya savunmaya yönelik harekete geçmek üzere örgütlenmesidir.

Randolph Bourne

    
Anasayfa | Gündem | Arşiv | Haberler | Etkinlikler | Emek Mücadeleleri | Tarihte Bugün | Fotoğraf | Müzik | Video | Linkler | Arama | İletişim
  Arşiv
Arşiv - Dergiler - Apolitika - Sayı 3

Yine Gelecekler Yazar : Halil Atak

Dün Maraştaydılar. Dün Sivas'ta otel yakıyorlardı. Dün Dersim'de köy yakıyorlardı. DünTaksim'de Kızılay'da gövde gösterisi yapıyorlardı. Dün insanları panzerlerin arkasına bağlayıp, yerlerde sürüklüyorladı. Dün ellerinde satırlar, üniversitelerde oruç tutmayanlara saldırıyorlardı. Dün bu toprakların aydınlarını sokak ortasında infaz ediyorlardı. Dün iktidara kanlı mı kansız mı geleceklerini tartışıyorlardı. Dün sermayenin basın-yayın organlarında Türkeşiyle, Fetullahıyla, şusuyla, busuyla sayfa sayfa boy gösteriyorlardı. Dün Gazi mahallesindeydiler. Polisi-askeri, ülkücüsü-islamcısı, sivili-resmisi her türlüsünden faşisti
Gazideydiler. Kahvehane taradılar, taş atan halka yaylım ateşi açtılar, yaralıları tekmelediler, insanları dövdüler koskoca bir ilçeyi abluka altına aldılar. Yasal ve yasadışı şiddet uygulama tekelini elinde tutan "güç", Küçükköy'de, Ümraniye'de, Kızılay'daki saldırılarıyla, bundan sonra olacaklar için gözdağı veriyordu. Ve dün, sosyalistler, komünistler, Aleviler, hatta sosyal demokratlar, bu coğrafyada bir şekilde siyasal mücadele yürüten devrimci, ilerici, demokrat vb. akımların uzantıları Küçükköy'deydiler. Ezilen, sömürülen, baskı gören, ayrımcılığa uğrayan halk Küçükköy'deydi. Ya anarşistler?

Gün, tartışmalarla geçirilecek gün değil. Bir köşede saklanacak zaman hiç değil. Her saklanış devekuşu saklanması olacaktır. Bir gün mutlaka saklandığın yerden seni bulacaklar. O zaman yardımlaşacağın, omuz omuza, sırt sırta dayanaşacağın kimse kalmamış olacak. Kurşunlar vızır vızır uçuşurken, kimse gevşek fikir kulüpleriyle, gitar kurslarıyla, rahat bir mekanla ilgilenmeyecektir. Son Küçükköy olayları anarşistler için bir mihenk taşı işlevi görecek ve mücadeleyi sürdürecekler (Başlatacaklar) ile bar anarşistleri ayrışacaktır. Faşistler kısa süreli bir geri çekilmeden sonra yeniden saldıracaklar. Taktik belli: İki ileri, bir geri. Ta ki geri adım atmalarına gerek kalmayana kadar. Gün, bireysel ve toplu direnişlere hazırlanma ve toplumsal muhalefetin içinde yer alma günüdür. Unutmayın, yine gelecekler!

Katiller Devletin İçinde!


Sustuğu Yerdeyiz! Fazla Söze Gerek Yok, Dün Sivas Bugün Küçükköy, Düin Üniversite Yemekhanesini Bastılar,
Bugün Cemevini Ve Kahvehaneleri! Her Taraftan Geliyorlar, Türkeşiyle, Erbakanıyla Geliyorlar...
Kana Susamışlar, Geliyorlar... Partileriyle, holdingleriyle, Tarikatlarıyla, Mafyalarıyla Geliyorlar...

Geliyorlar Özgürlüğü Boğmaya!..FAZLA SÖZE GEREK YOK, CELLATA BOYNUMUZU MU UZATACAĞIZ YOKSA EN
AZINDAN POSTU PAHALIYA MI SATACAĞIZ?
YOKSA SEN DE DEVLET GÖREVİNİ YAPSIN DİYENLERDEN MİSİN? YAPAR YAPAR, TARİKATÇI POLİSLERİYLE YAPAR, TUNCELİDE KÖY YAKAN ASKERİYLE YAPAR, ZORUNLU DİN DERSLERİYLE, İMAM HATİP LİSELERİYLE YAPAR.
HİÇ DEVLET GÖREVİNİ YAPMAZ MI?
YAPAR!
"KATİLLER BULUNMALIDIR" DİYEN İKTİDAR ORTAĞI ASLAN SOSYAL DEMOKRATLARIYLA YAPAR, "İBDA-C ŞERİATÇI KÜRT DEVLETİ KURMAK İSTİYOR" DİYEN SABAH GAZETESİYLE YAPAR.
FAZLA SÖZE GEREK YOK, CELLATA BOYNUMUZU MU UZATACAĞIZ YOKSA EN AZINDAN POSTU PAHALIYA MI SATACAĞIZ?
YAPILACAK iş ÇOK BASİT Komşunla, eşinle, dostunla, çoluğunla, çocuğunla biraraya geleceksin sağcısıyla, solcusuyla bütün partilere defol diyeceksin. Gazete almayı bırakacak, televizyonu camdan dışarı atacaksın. Bak adam okula türbanla gelmek için neler yapıyor... Sen de çocuklarını din derslerine göndermeyeceksin, vergi vermeyecek, askere gitmeyeceksin. Sonra biraraya gelip postu pahaliya satmanın yollarını arayacaksın senin adına politika yaptığını söyleyenlerin askeri olmayı da reddedeceksin. Aleviliğini haykır ama, "alevici" olma. Unutma bu kavga faşizme karşıdır. Alevi düşmanların olabilir, Alevi olmayan dostların da...
KATİLLERl ARAMAYA GEREK YOK KATİLLER DEVLETİN İÇİNDE KATİL DEVLETTİR, FAŞİSTLERDİR, İSLAMCI FAŞİSTLERDİR.
FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA! İSLAMİ FAŞİZME KARŞI OTONOMLAR OLUŞTURALIM!

  Etkinlik Takvimi
Ocak
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Aralık Şubat


Eylem aktivistleri için rehber  Galeri

Dokunduran Çüksüzler
Diğer
Video : chumbawmba - ciao bella (video)
Diğer
Müzik : Amarrado a la Cadena
Diğer

  Linkler
Lilith Kolektifi
Kara Kızıl Notlar
Portakalzine
Diğer


Bu site otonomA tarafından hazırlanmaktadır.
Site ile ilgili iletişim için tıklayınız