Ya devlet bireyi ve toplumsal hayatı daima ezerek, insanın etkin olduğu bütün alanları ele geçirerek savaşlarla ve iktidar mücadelelerine, bir tiranın yerini diğerinin aldığı saray darbelerine yol açacaktır, ki bu gelişmenin sonucunda kaçınılmaz bir biçimde ölüm vardır.. Ya da devletler yıkılacak ve özgür anlaşmasıyla bireylerin ve grupların canlı insiyatifini bir ilke olarak benimseyen binlerce merkez yeniden hayat bulacaktır.

Pyotr Alexeyevich Kropotkin

    
Anasayfa | Gündem | Arşiv | Haberler | Etkinlikler | Emek Mücadeleleri | Tarihte Bugün | Fotoğraf | Müzik | Video | Linkler | Arama | İletişim
  Haberler
BOTAŞ Kuyuları Toplu Mezar! Katil Devlet Hesap Verecek mi?
Onlarca yıldır farklı bir dil konuştuğu ve yerleştirilmeye çalışılan sistemi reddettiği için toplu kıyıma maruz kalan Kürt halkının kayıpları, devletin petrol kuyularından çıkmaya başladı. Aslında oldukça manidar olan bu durum, egemenlerin amacını göstermesi açısından tartışılmaz bir örnek oluşturuyor. Bunca yıldır yok edilmeye çalışılan bölge halkının kayıpları, çıkar çetelerinin devletleşmiş organlarınca kâr makinesi görevi gören petrol hatlarında saklanıyordu. İnsan hayatının bu kadar ucuz olduğu bir zamanda devletten ve onun kolluk güçlerinden daha iyicil bir davranış beklemek zaten saflık olacaktır. Devletin düzenlediği her şey daha fazla kâr ve daha ölümcül bir iktidar içindir...
"Şırnak´ın Silopi ilçesinde, eski bir restoranın bahçesindeki iki kuyudan birini kazan ekipler bir kemik parçası daha buldu.
DİYARBAKIR - Şırnak Silopi´deki kazı yeri bu kez ilçeye 15 kilometre uzaklıkta bulunan eski bir restoranın bahçesiydi.

İki kuyunun çevresi mayın dedektörleriyle arandı. Sonra bir kuyunun üzerini kapatan beton kapak kırılarak kazı başlatıldı.

Kuyuda 9-10 metre derinliğe ulaşan görevliler içerideki kum ve toprağı inşaat asansörüyle yukarı çekti.

Kazının öğleden sonraki bölümünde bir kemik parçası ile saç teli, tüy eldiven ve bereye ulaşıldı.
Kemiğin insana ait olup olmadığı Adli Tıp incelemesinden sonra belli olacak.

Pazartesi günü BOTAŞ yakınındaki askeri karakolun bahçesinde yapılan ilk kazıda da iki kemik parçası ile bazı kumaş kalıntıları bulunmuştu. İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilen kalıntıların incelemesi sürüyor.

Silopi Cumhuriyet Başvsavcılığı eski restoranın bahçesindeki ikinci kuyuda da inceleme yapacak.

Kazılacak diğer noktalarsa Doruklu Köyü ve Kimsesizler Mezarlığı olacak...
Silopi Savcılığı, daha önce Baro´nun suç duyurusu üzerine, beş ayrı noktada kazı kararı almış, kazıların 5-11 Mart tarihleri arasında yapılmasına karar verilmişti.

Ergenekon soruşturmasının kilit ismi Tuncay Güney, 90´lı yıllarda öldürülen birçok kişinin, asitle yakıldıktan sonra, Silopi´deki kuyulara atıldığını öne sürmüştü."
Kaynak: ntvmsnbc.com

Haber Arşivi :


  Etkinlik Takvimi
Ocak
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Aralık Şubat


Eylem aktivistleri için rehber  Galeri

CNT-FAI
Diğer
Video : chumbawmba - ciao bella (video)
Diğer
Müzik : World Anarchy
Diğer

  Linkler
Çorlu'dA
Otonom-X
Hayvan Özgürlüğü
Diğer


Bu site otonomA tarafından hazırlanmaktadır.
Site ile ilgili iletişim için tıklayınız