Devlet en iyi şekliyle bile kötü bir organizasyon olduğundan mümkün olduğu kadar en az devlete sahip olmalıyız

William Godwin

    
Anasayfa | Gündem | Arşiv | Haberler | Etkinlikler | Emek Mücadeleleri | Tarihte Bugün | Fotoğraf | Müzik | Video | Linkler | Arama | İletişim
  Haberler
KARDEŞİME DOKUNMA İNİSİYATİFİ yola çıktı!
Aşağıda KARDEŞİME DOKUNMA kampanyası ve inisiyatifinin yola çıkış nedenlerini, ilkesel ve yapısal çerçevesini açıklamaya çalıştığımız metni okuyabilirsiniz.

KARDEŞİME DOKUNMA KAMPANYASI´nın şu andaki gündemini, Cihangir´deki evinde bıçaklanarak katledilen kardeşimiz Ebru´nun ölümünde apaçık ortaya çıkan transfobi ve ayrımcılık oluşturuyor. Bu semtte travestilere karşı yıllardır devam eden devlet kaynaklı/destekli ve sistemli faşist terörü teşhir etmek, kardeşler arasında bir dayanışma zinciri oluşturmak ve semt halkını olan bitenden haberdar etmek gibi bazı çalışma konularımız var. Bu başlık altında 21 Mart Cumartesi saat 14:00´de Firuzağa Camiinin önünde buluşup hazırladığımız bildiriyi Cihangirde yaşayanlara ulaştırmak üzere gruplar oluşturacağız. KARDEŞİME DOKUNMA diyen herkesi davet ediyoruz.

KARDEŞİME DOKUNMA İNİSİYATİFİ
kardesimedokunma@gmail.com
http://kardesimedokunma.wordpress.com/


KARDEŞİME DOKUNMA KAMPANYASI

Tüm gezegende bir musibet kol geziyor... Kah sinsice, kah apaçık, her şeyi tahakküm altına almak, sindirmek, susturmak, boyun eğdirmek için her yere sızıyor, kuşatıyor. Hiç tereddüt etmeksizin can yakıyor, işkence ediyor, öldürüyor; kah maaşlı görevlileriyle, kah gönüllü korucu-kollayıcılarıyla... Bu musibet tepemizde, yanı başımızda, içimizde bir aygıt, bir zihniyet olarak örgütlenmiş otoritedir: devlettir.

Devlet, hükmetmek istediklerini susturmak, yıldırmak istiyor. Otoriteye maruz kalanlar yılıp sustukça, o daha da zorba, kayıtsız ve kana susamış hale geliyor.

Bu şiddete karşı sessiz kalamayız. Bizler, yani anti-otoriterler ve anarşistler, otoritenin şiddetine maruz kalan kardeşlerimizin sesine ses katmaya, acısına ortak olmaya, elimizden geldiğince onlara kalkan olmaya, en azından onların yanında olup bir kardeş eli uzatmaya karar verdik. Bu nedenle, belli bir sorun çerçevesinde yoğunlaşmaktan ziyade, otoritenin uç veren şiddetine karşı mümkün olduğunca hızlı, "yerinde" ve kitlesel refleks gösterebilecek bir "kampanya" örgütlenmesi oluşturmak üzere yola çıktık ve adını da "KARDEŞİME DOKUNMA" koyduk. Elbette bu kampanya, otoritenin şiddetine uğrayan herkesin imdadına koşabilmek iddiasında değildir; kendi gündeminin önceliklerini birlikte tartışarak oluşturacaktır.

Bu kampanya çerçevesinde bir araya gelen/gelecek anti-otoriterler ve anarşistler, teorik fikir birliği ya da uzlaşması peşinde değildirler.Onları bir araya getiren, otoritenin şiddetinin yakıcılığı ve somutluğudur. Bu süreçte, kendi aralarındaki farklılıkları oluşturan fikirleri, eğer gerekli olursa, somut eylemlilikler ve sorunlar üzerinden tartışmaya karar vermişlerdir. Her katılımcı, kampanyanın dilediği aşamasında dilediğince katkı sunmakta özgürdür.

Kampanyamız, kendine süre sınırı koymayan, kararlarını yüz yüze gelerek anti-otoriter, anti-hiyerarşik, eşitlik ilkeleri çerçevesinde alan bir inisiyatif örgütlenmesi olarak yapılanıyor. Karar süreçlerinde, ya "konsensus" ya da "yol verme" ile, ilişkin toplantıya katılanların ortak rızası aranacaktır.

Kampanyanın değişik konulardaki işlerini üstlenen gönüllü çalışma grupları oluşmuştur. Katılıma açık olan ve gerek duyuldukça yenileri oluşacak bu çalışma grupları, kendi toplanma periyodlarını kararlaştıracaklardır. Her ay, tüm kampanyanın meselelerinin tartışılacağı geniş katılımlı kampanya toplantısı yapılacaktır.

Kampanyaya dair haberleşme amacıyla, aynı adı taşıyan bir e-mail grubu oluşturulmuştur. İlke olarak, istanbul´da oturanların e-mail grubuna üye olabilmeleri için en az bir KARDEŞİME DOKUNMA toplantısına katılmış olmaları gerektiğine karar verdik. İstanbul dışındakiler için "referans" yöntemi işleyecektir. Ayrıca, bilgi aktarımı ve iletişim amacıyla bir kampanya blogu (http://kardesimedokunma.wordpress.com/) ve irtibat e-maili (kardesimedokunma@gmail.com) oluşturulmuştur.(Bir web sitesi de oluşturulmaktadır)

Tüm anarşistleri ve anti-otoriterleri KARDEŞİME DOKUNMA kampanyasına katılmaya çağırıyoruz.

KARDEŞİME DOKUNMA İNİSİYATİFİ
kardesimedokunma@gmail.com

Haber Arşivi :


  Etkinlik Takvimi
Ocak
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Aralık Şubat


Eylem aktivistleri için rehber  Galeri

Donanma
Diğer
Video : Anarşizm
Diğer
Müzik : Ciao Bella
Diğer

  Linkler
Kara Kızıl Notlar
Kara-Kızıl Forum
Karakök Otonomu Türkiye/İsviçre
Diğer


Bu site otonomA tarafından hazırlanmaktadır.
Site ile ilgili iletişim için tıklayınız