Biz, hükümetin kötü olduğuna, özgürlük olmadan gerçek özgürlüğe, dayanışmaya ve adalate ulaşılamayacağına inandığımız için anarşistiz.

Errico Malatesta

    
Anasayfa | Gündem | Arşiv | Haberler | Etkinlikler | Emek Mücadeleleri | Tarihte Bugün | Fotoğraf | Müzik | Video | Linkler | Arama | İletişim
  Haberler
DEVLETİN ALENİ YÜZÜ... FAŞİZM BUDUR!
Hakkari´de DTP´ye yönelik operasyonları protesto etmekte olan halka saldıran devletin katliam birlikleri, son zamanlarda tanık olunan en vahşi gösterilerinden birisini hiçbir korku duymaksızın sundu. İşkenceci ve katliamcı Özel Harekat birlikleri çocukları döverek komaya soktu. Dünün bilançosu; dördü ağır, sekiz yaralı ve onlarca gözaltı. Üstelik her geçen gün yayılan isyan nedeniyle Kürtlerin yaşadığı coğrayfada açık savaş haline geçilmiş durumda.
Demokrasinin ve Devletin kendini ifşa etmekten zerre çekinmediği saldırılar, tüm soykırımlar gibi Milliyetçi Alçaklığın, İktidarın ve Faşizmin mide bulandırıcı örneklerinden birisi... Midemizi bulandırıyosunuz ve Devlet denen pisliğinizi ezilenlerin devrimi sonsuza dek yeryüzünden silecek!
Beyanımızdır!

"BEHDİNAN - Koma Civaken Kurdistan (KCK), Hakkari’de Kürt çocuklarına yönelik saldırıları şiddetle kınayarak, “Kürt halkı ve Kürt çocukları bunun hesabını sormasını bilecektir, bilmek zorundadır” dedi. KCK, Yurtsever Kürdistan gençliği bu onur kırıcı saldırılar altında kalmamalıdır” diyerek heryerde direnişe çağırdı.

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı yaptığı açıklamada, AKP iktidarının yerel seçimler sonrası Kürtlere yönelik saldırı dalgasına sert tepki göstererek, Hakkari’deki saldırılara karşı direnişe çağırdı.

KCK, “Türk devleti ve AKP hükümeti yerel seçimlerde Kürt halkının ortaya koyduğu iradeye saygı duyup dikkate alacağına büyük bir tepkiyle geliştirdiği saldırılarını ileri bir düzeye tırmandırmış bulunmaktadır. Sadece yurtsever demokratik Kürt siyasetçilerini tutuklamak ve siyasal alanı Kürtlere kapatmakla kalmıyor. Aynı zamanda Kürdistan kadınını, Kürdistan gençliğini ve Kürdistan çocuklarını hedefleyerek Kürt halkının iradesini kırmak ve geleceğini karartmak istiyor. Şimdiye kadar onlarca Kürt çocuğunu sokak ortasında kurşunlayarak, panzerler altında ezerek katleden Türk devleti Kürt halkının yüzlerce çocuğunu sorgulamış, işkenceye tabi tutmuş ve onlarcasını da ulusal ve uluslar arası hukuk normlarını çiğneyerek yüksek cezalara çarptırmış ve zindanlara hapsetmiştir. DTP yöneticilerinin tutuklamayla birlikte Kürt gençliğini de hedefleyerek yoğun tutuklama furyasını geliştirmiştir. Tam bir siyasal katliama dönüşen bu tutuklama süreciyle birlikte insanlık dışı uygulamalar geliştirilmektedir” dedi.

HUNHAR SALDIRILAR

Saldırıları “hunhar” , “vahşi” ve “sadist” olarak tanımlayan KCK, şu ifadeleri kullandı “Geçen yıl Hakkâri de Cüneyt Ertuş adındaki bir Kürt gencinin kameralar karşısında hunhar ve sadist bir biçimde kollarını kırarak gerçek yüzünü açığa vuran AKP hükümeti Kürt çocuklarını ve gençlerini korkutarak sindirmek için en vahşi yöntemleri uygulamıştır. “Çocukta olsa kadında olsa güvenlik kuvvetleri gerekenleri yapacaktır” diyen başbakanın talimatıyla saldırıları vahşet düzeyine çıkaran Türk güvenlik kuvvetleri bu kez de kameralar karşısında bir Kürt çocuğuna sadist bir biçimde silah dipçiğiyle öldüresiye vurarak ve kin kusmuş ve birçok çocuğun yaralanmasına yol açan vahşi saldırılar gerçekleştirmiştir. Aynı saldırıda bir çocuğun da şahadetine yol açıldığı haberleri gelmektedir. Bu kin Türk devletinin ve AKP hükümetinin Kürt halkına karşı onun biricik geleceği olan çocuklarına karşı sergilenen bir kindir. Her türlü hukuk normlarını ve insan haklarını ayaklar altına alan, dün Hakkari de gerçekleşen fotoğraf AKP’nin Kürt halkına karşı geliştirdiği politikanın bir fotoğrafıdır.
(...)” (kaynak: fırat news http://firatnews.com/index.php?rupel=nuce&nuceID=6685)

Devletin istemeden peçesi düşen yüzünü tekrar örtmek için ne kadar çaba sarfetseniz de bizler sizi katliamlarınızdan, krizlerinizden, mapuslarınızdan ve milyarlaca insanı mahkum ettiğiniz faşizm koşullarından tanıyoruz. Elbet hesaplaşma yakındır. Yunanstan´da, Chiapas´ta, Seattle´da ve Londra´da sokağı ele geçiren isyan, yakında sizin de kapınızı çalacaktır Efendiler!

HAKKARİ - Merzan Mahallesi civarında dün çıkan olaylarda bir Özel Harekat polisi tarafından dipçikle dövülerek, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Seyfi Turan, hayati tehlikeyi atlattı.
Yetkililer, hastanenin beyin cerrahi servisine alınan Turan´ın şuurunun da açık olduğunu kaydetti.
Bu arada, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yurdaer Olcan ile İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vecihi Halil İyigün de yaralı Seyfi Turan´ı hastanede ziyaret etti.
Hastane kapısında Emniyet Müdür Vekili Mustafa Uçkan tarafından karşılanan Korgeneral Olcan, daha sonra Seyfi Turan´ın tedavi olduğu Beyin Cerrahi Servisine çıktı.
Basın mensuplarının alınmadığı ziyaret, yaklaşık 10 dakika sürdü." (kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/24960190/)
YALANLARINIZA KARNIMIZ TOK,
BU PİSLİĞİ DEVRİM TEMİZLEYECEK!

Haber Arşivi :


  Etkinlik Takvimi
Ocak
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Aralık Şubat


Eylem aktivistleri için rehber  Galeri

a011
Diğer
Video : Haymarket
Diğer
Müzik : No War Song
Diğer

  Linkler
Gezgin Tao
Gözetleme Kamerası Oyuncuları
Anarşist Bakış
Diğer


Bu site otonomA tarafından hazırlanmaktadır.
Site ile ilgili iletişim için tıklayınız