Sahip olma isteği beyazlarda bir hastalık olmus. Bu insanlar, zenginlerin bozabileceği ama fakirlerin bozamayacağı birçok kural koymuşlar. Yönetici olan zenginleri güçlendirmek için fakirlerle güçsüzlerden vergiler alıyorlar. Bizim annemizin, toprağın, kendilerinin olduğunu söylüyor, komşularını çitler yaparak kendilerinden uzaklaştırıyorlar; toprağı binalarıyla ve diğer süprüntüleriyle çirkinleştiriyorlar. Bu ulus, baharda yatağından taşarak, yoluna çıkan herşeyi yok eden bir ırmağa benziyor...

Oturan Boğa (Siyu Kabilesi)

    
Anasayfa | Gündem | Arşiv | Haberler | Etkinlikler | Emek Mücadeleleri | Tarihte Bugün | Fotoğraf | Müzik | Video | Linkler | Arama | İletişim
  Haberler
Muğla´da faşist saldırılar
Muğla´da iki gündür polis ve faşist grupların özellikle Kürtlere yönelik saldırıları, tüm kente yayılarak büyük bir saldırı dalgasına dönüşmüş durumda.
İki gün önce faşist çetelerin iki kadın öğrenciye yönelik satırlı-bıçaklı saldırı girişimlerinin ardından, akşam saaatlerinde toplanan devrimcilerin ve kürt öğrencilerin gösterileriyle büyük bir çatışmaya meydana geldi. Çatışma esnasında ve sonrasında devletin paralı faşistlerinin gaz bombalı ve coplu saldırıları ve aynı anda saldırıya geçen sivil faşistlerin açtığı ateş esnasında Şerzan Kurt adlı Kürt bir öğrenci ağır yaralandı. Aldığı kurşun yarası nedeniyle ağır yaralanan öğrencinin durumu ağır olduğundan İzmir´e sevk edildi. Kentte faşist çetelerin sabaha dek çeşitli devrimci ve Kürt öğrencilere saldırıları sürdü. Faşist çetelerle eşgüdümlü olarak hareket eden Muğla Emniyet Müdürlüğü´nün maaşlı faşistleri de şehirdeki çeşitli evlere baskınlar düzenleyerek direnişe geçen devrimcileri ve Kürtleri gözaltına aldı. Onlarca kişi Emniyet Müdürlüğü´ne götürüldü.
Yaşanan olayla nedeniyle çeşitli sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler bir basın açıklaması yaparak çatışmalardan faşist çeteleri ve Emniyet Müdürü´nü sorumlu tuttuklarını açıkladı. Bugün de kentte süren gerginlik, akaşam saatlerinde faşist çetelerin arkalarına aldığı polis güçleriyle birlikte başlattığı saldırılarla doruğa ulaşmış durumda. Gece geç saatlerde alevlenen çatışmalar esnasında 11 kişi yaralandı, yüzlerce devrimci ve Kürt öğrenci gözaltına alındı. Şehrin farklı bölgelerinde devrimcilerin nöbet tutmaya devam ettiği ve faşist-polis çetelerinin saldırılarını ve Kürtlerin ve devrimcilerin evlerine yaptığı baskınları sürdürdüğü haberleri geliyor.
Ege´de son yıllarda devlet desteğiyle yaygınlaştırılan faşist saldırıların günden güne farklı kentlere yayılmasıyla, bölgede yaşamakta olan Kürt nüfus zorla göç ettirilmeye çalışılıyor. İzmir ve Manisa´nın ardından bu yıl yaşanan en büyük etnik hedefli saldırı olan Muğla saldırısı, hükümetin sahte açılımının arkasında yatan asimlasyoncu ve teslim alma niyetli politikalarının da hangi temellere dayandığını gözler önüne sermiş durumda. MHP ve CHP destekli bu saldırılar, devletin yürüttüğü faşist dalganın boyutunu açıkça ortaya koyuyor.

Haber Arşivi :


  Etkinlik Takvimi
Ağustos
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Temmuz Eylül


Eylem aktivistleri için rehber  Galeri

Hayalgücü İktidarı Yokediyor
Diğer
Video : Anarşizm
Diğer
Müzik : La Internacional Anarquista
Diğer

  Linkler
Kır Anarşi
Global Disaster
otonomA
Diğer


Bu site otonomA tarafından hazırlanmaktadır.
Site ile ilgili iletişim için tıklayınız