koyaanisqatsi (hopi dilinde) 1.çılgın yaşam... 2.karmaşık yaşam, 3.dengesiz yaşam, 4.parçalanmış yaşam...
5.bir başka yaşam biçimini gerektiren yaşam durumu

  NATO Zirvesi Özel Sayı     kfanzin@anarsi.org
DÜNYANIN ZALİMLERİNE KARŞI İSTANBUL'DA KARA BLOK'A!

Haziran ayının sonuna doğru İstanbul sokakları dünyanın zalimlerinin organize ettiği NATO zirvesine karşı özgürlüğe, devrime ve anarşiye olan tutkumuzun haykırışlarıyla inleyecek. Bizler anarşistler olarak dünyanın dört bir yanındaki yoldaşlarımız gibi eli kanlı katillere, zalimlere ve kuklalarına hak ettikleri karşılamayı yapacağız. Onlara iktidarlarının ve kendi varlıklarının diken üstünde olduğunu ve kurulu düzenlerini bozacağımızı hissettirmek için 28-29 Haziran'da bütün anarşist, anti-otoriter grupları ve bireyleri Kara Blok'la buluşmaya çağırıyoruz.

Bu topraklardaki anti-otoriterler ve anarşistler olarak bu kanlı sisteme karşı mücadele ettiğimizi ve bunda gerçekten samimi olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Bu süreç içerisinde zalimlere ve kuklalarına karşı anti-otoriter tutkularımızı ve öfkelerimizi birleştirmek için İstanbul sokaklarında "doğrudan eyleme" geçmeliyiz. Bu anlamda Kara Blok bize anti-otoriter ve anarşist kişilerin veya grupların kendi tutkularını ve öfkelerini daha net ve doğrudan ifade edebilecekleri bir birliktelik biçimi sunuyor. Kara Blok ne bir örgüttür ne de izole bireylerin oluşturduğu bir birliktelik. Aksine Kara Blok ezilenlerin öfkesinin toplumsal bağlamda dışavurumunu sağlayacak, dayanışmayı yükseltecek, geniş kitlelerin ve kitleler içindeki grup veya bireylerin Anarşi durumunu yaratabileceği en özgürlükçü araçtır.

GELİN! Zalimlere iktidarlarının sallantıda olduğunu ispat edelim, GELİN! Ezilenlerin öfkesinin nelere kadir olduğunu gösterelim.

Dünyamızı yok eden, hayallerimizi karartan, hayatlarımızı iliklerimize kadar sömüren bu sistem artık yerle bir edilmeyi hak ediyor. Özgürlüğe olan aşkımızı ifade edebilmek için doğrudan eyleme geçelim ve sisteme şiddetli-şiddetsiz her türlü araçla saldıralım.

Zalimler ve iktidarları daha fazla ayakta kalmayı hak etmiyor. GELİN! Doğrudan Eylemlerimiz içerisinde ona ve onun bütün değerlerine karşı isyanımızı toplumsal bir devrime çevirmenin yollarını arayalım. GELİN! Birlikte devrim olalım!

Çağrıyı yapanlar :
A4 Asimetri Yeraltı Yayın
Anarşizmir - anarşizmir@fuck-the-system.com
Ankara Anarşi İnsiyatifi - ank_aa@yahoo.com
İmlasız Dergisi - imlasizyazisma@hotmail.com
İnat Dergisi
Kara Gazete - karagazete@excite.com
Malatya Özgür KarArt Kollektifi - arode@mynet.com
Otonom-X
Paslı Teneke Fanzin
Yeşil Anarşistler - yesilanarsi@yahoo.com

SENSİZ BİR KİŞİ EKSİĞİZ

Onlar çok güçlüler; polisleri, orduları, son teknolojide silahları, panzerleri ile. Biz ise sensiz eksiğiz, sensiz güçsüzüz. Milyonlarca insan açlıktan, yoksulluktan kırılırken, bunlar o insanların önemli bir oranını doyuracak kadar parayı sadece iki günlük bir toplantı için harcıyorlar. Günde 12 saat çalışan emekçilerden alınan vergiler ile katillere, sömürücülere iyi görünmek için çiçekler ekiliyor, kaldırımlar yapılıyor.

İyi birşey mi konuşacaklar, insanları kurtaracaklar mı? HAYIR! Binlerce insanın kanlarının üzerlerini kirletmelerini umursamadan Ortadoğu pazarlığı yapacaklar, savunma adı altında yeni saldırı anlaşmaları imzalayacaklar... Bizim adımıza kararlar alacaklar! Kararları alanların Bush, Tayyip değil Anadolu'da, Trakya'da, Avrupa'da, Afrika'da, Amerika'da yaşayan halklar olduğu yalanını söyleyecekler.

Oysa onlarda çok iyi biliyor; bu yalanlarına artık inanmayan insanlar, her yerde karşılarına dikiliyorlar, bu toplantıyı yapamazsınız diyorlar. Seattle'da, Cenova'da, Prag'da sokaktan gelen bu ses onları dağlara, tepelere, dünyanın uzak köşelerine kaçırdı. Ya bu uzak yerlerde toplantı yapmanın rehavetinden, yada bu topraklarda yaşayanları önemsemediklerinden, büyük bir hata yaptılar ve toplantıyı İstanbul'un ortasına aldılar!

Onlar İstanbul'un ortasında olacak, binlerce polisi ve silahlarıyla. Biz İstanbul'un çevresindekilerin, onları durduracak gücümüz olduğunu bilmiyorlar. Birleşince silahlarının hiçbir işe yaramadığını bilmiyorlar. Bizim adımıza kararlar almalarını, milyonlarca insanını öldürmelerini, aç bırakmalarını engelleyebiliriz. Evet onlar çok güçlü, ama biz sen olduğunda daha güçlü olacağız!

ÇEK O PİS ELLERİNİ ÜZERİMİZDEN
Aynı zamanda tiyatrocu da olan Renan Bilek, bildiğim kadarıyla tek albümü olan "Leke"'yi 1998 yılında çıkarmıştı. Bu albümde 10 parça yeralmakta. Özellikle, "Benim Hayatım", "Çek O Pis Ellerini", "Parklar Boştur" ve "Manifesto" parçaları sözler bakımından gayet anarşizan. Bunlar dışındaki parçalarının ikisi hariç tümü politik. Sözler dışında da albüm müzikalite olarak rock albümleri arasında iyi bir yerde diyebilirim. 2003 1 Mayısında, İstanbul'daki anarşistler "Çek O Pis Ellerini" parçasından esinlenerek afiş hazırlamışlardı. 28-29 Haziran'da kanlı elleri ile İstanbul'a gelen katiller ordusu için sözleri bir kere daha hatırlatalım dedik bizde..

Yeni doğan güneşlerden,
İçimizde açan çiçeklerden,
Karanlıkta parlayan ümitlerden,
Damar damar şişmiş öfkemizden,

Sevgimizden, nefretimizden,
Gözyaşımızdan, alınterimizden,

Çek o pis ellerini üzerimizden,
Çek o pis ellerini!..

Sevdamızdan, yağmurumuzdan,
Satır satır öykümüzden,
Topraktaki kavgamızdan,
Bahar günü meydanlardan,

Sevgimizden, nefretimizden,
Gözyaşımızdan, alınterimizden,

Çek o pis ellerini üzerimizden,
Çek o pis ellerini!..

anarşi (dünyanın tüm dillerinde) 1.özgürlük... 2.eşitlik, 3.dayanışma, 4. örgütlü yaşam...
5.bir başka yaşam biçimini gerektirmeyen yaşam durumu